Kurzajki – Najczęstsze pytania i odpowiedzi cz.2

Kurzajki - Najczęstsze pytania
[Głosów:12    Średnia:2.9/5]

W dzisiejszym wpisie umówimy kolejną serię najczęściej pojawiających się pytań związanych z kurzajkami. Zapraszamy do lektury!

Czy kurzajki dotykają tylko ludzi w podeszłym wieku?

Oczywiście jest to mit. Kurzajki mogą dotknąć każdego, bez względu na wiek. Zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe czy starsze mogą cierpieć na kurzajki. Możemy nawet stwierdzić, że częściej występują u ludzi młodych, a obraz staruszka, którego twarz i ręce są pokryte kurzajkami, to tylko bajkowy wizerunek.

Czy kurzajki mogą się przenieść drogą płciową?

Istnieje pewien rodzaj kurzajek, który przenosi się drogą płciową. Są to tzw. kłykciny kończyste. Jest to niestety jedna z najczęściej występujących chorób wenerycznych. Każda osoba, która podejrzewa u siebie taką właśnie kurzajkę powinna niezwłocznie zgłosić się do lekarza wenerologa. Jeżeli nie wiesz jak rozpoznać kurzajkę dróg płciowych, to zapraszamy do przeczytania naszego kolejnego wpisu. W tym momencie dodamy tylko tyle, że kurzajkę diagnozuje się przy pomocy specjalnego testu.

Czy leczenie kurzajek jest bardzo bolesne?

Nie. leczenie kurzajek zazwyczaj nie boli. Pacjent może ewentualnie odczuwać niewielki dyskomfort podczas zabiegu wymrażania kurzajek, ale warto wiedzieć, że dobry podolog wykona zabieg praktycznie bezboleśnie. Również z tego względu powinniśmy wybierać zaufane gabinety podologiczne, które mogą poszczycić się wieloma zadowolonymi klientami.

Czy smarowanie kurzajki własną krwią jest skuteczne?

Już kilkukrotnie spotkaliśmy się z przeświadczeniem, że istnieje pewna metoda likwidacji kurzajek, jaką jest smarowanie ich krwią. Oczywiście jest to czysty zabobon, który tak naprawdę nie wiadomo, dlaczego się narodził. Pewnie jak większość plotek został powtarzany z ust do ust, aż objął swym zasięgiem większość świata. Nie ma on żadnego podłoża medycznego i napewno nie przynosi nawet najmniejszych efektów.

Czy kurzajkę, którą mam na dłoni, mogę przenieść na narządy rodne podczas mycia się?

Niestety tak. Istnieje takie niebezpieczeństwo. Jest to kolejny powód, który powinien zmusić nas do jak najszybszej wizyty w gabinecie podlogicznym. Pamiętajmy o tym, że leczenie brodawki narządów rodnych jest zazwyczaj trudniejsze niż tej, która umiejscowiła się na przykład na dłoniach. Nie wspominając już o tym, że dla wielu pacjentów jest to wysoce niekomfortowe i bardzo wstydliwe.

Czy kurzajki można mieć na języku?

Zazwyczaj pacjenci błędnie twierdzą, że posiadają kurzajki na języku. Tak naprawdę są to zwykłe brodawki smakowe.

Jak szybko pojawiają się kurzajki po kontakcie z nosicielem?

Ostatnio otrzymaliśmy list, w którym jedna z naszych czytelniczek dokładnie opisała swoją sytuację. Przywitała się z osobą posiadającą kurzajkę na ręce, podając jej swoją dłoń. Wróciła do domu i dokładnie umyła ręce, ale obawia się, czy mogło dojść do zarażenia. Niestety jest taka możliwość, a pierwsze grudki powinny się pojawić w ciągu kilku dni – nie od razu.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*