Wyposażenie domowej apteczki

Wyposażenie domowej apteczki
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Obecnie przeprowadzki stają się nieodłączną częścią naszej rzeczywistości. Często zmieniamy mieszkania, przeprowadzamy się, zmieniamy miejsce zamieszkania. Wraz z przeprowadzką zawsze rodzi się dylemat związany z przeniesieniem, bądź przewiezieniem swojego dobytku. Zadajemy sobie pytania – co trzeba ze sobą zabrać, co możemy pominąć, a co całkowicie wyrzucić, bo nie jest nam już potrzebne. Szczególnie młode osoby, bez dużego doświadczenia w życiu mają problem z oszacowaniem co jest konieczne do zabrania lub kupienia, a jakie rzeczy mają mniejszą wartość.

Jedną z rzeczy, na którą niewiele osób zwraca uwagę, a jest ona bardzo istotna to domowa apteczka. I nie mówimy tutaj bynajmniej o takie czerwonej, apteczce z auta, którą każdy pojazd musi posiadać. Najczęściej jest to po prostu koszyk z lekami, gdzie przechowywane są potrzebne lub niepotrzebne leki, materiały medyczne i suplementy. Co powinna zatem zawierać taka apteczka, abyśmy ze spokojem byli pewni, że mamy wszystko, co potrzebujemy, gdy zdarzy się nieszczęście lub przydarzy się jakaś nieoczekiwana choroba? P

o pierwsze – należy pamiętać, że większość leków ma ograniczony termin przydatności do spożycia, a zatem nie należy przesadzać z jej wyposażeniem. Kupowanie nadmiaru leków, które i tak nie wiadomo, czy zostaną wykorzystane wcale nie jest korzystne, ani dla naszego portfela, ani spokoju psychicznego. Jeżeli chodzi o podstawowe leki, które warto mieć w domowej apteczce należy zacząć od środków przeciwbólowych.

Paracetamol lub ibuprofen, w zależności od tego, co potrzebujemy i preferujemy. Ważna jest też witamina C lub inny specyfik ją zawierający, szczególnie w okresie przeziębień i grypy, pomoże on wzmocnić naszą odporność. Z innych, przydatnych leków warto wymienić krople oczyszczające nos na bazie soli morskiej, leki rozkurczowe, przeciwbiegunkowe oraz coś na kaszel – tabletki lub syrop. Obowiązkowym wyposażeniem apteczki domowej musi być także termometr do mierzenia temperatury ciała. Obecnie zdecydowanie bardziej popularne są termometry elektroniczne, natomiast, jeśli posiadamy termometr rtęciowy, to także znajdzie on zastosowanie w przypadku złego samopoczucia czy gorączki. Koszt takiego urządzenia jest niewielki, więc nie obciąży to naszego budżetu.

Oprócz leków, czy termometru warto zadbać także o sytuacje niebezpieczne takie jak skaleczenia, złamania czy stłuczenia. Warto mieć plastry w różnych rozmiarach, preparat do oczyszczania ran oraz bandaże. Przydatna może się okazać także maść na stłuczenia mięśni. Warto mieć także gaziki, chustę medyczną ma wypadek złamań lub skręceń oraz rękawiczki z tworzywa sztucznego, na wypadek gdybyśmy musieli opatrzeć kogoś innego niż siebie. Rękawiczki zapobiegną zarażeniem się od kontaktu z krwią innej osoby. Podsumowując, apteczka domowa to kluczowy zbiór przedmiotów do posiadania w domu – warto uzupełnić go nie tylko o podstawowe leki, ale też termometr do mierzenia temperatury ciała, czy materiały medyczny na wypadek skaleczeń, złamań bądź stłuczeń.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*