Kurzajki na narządach rodnych – wstydliwy problem

Kurzajki na narządach rodnych
[Głosów:16    Średnia:2.9/5]

Kłykciny kończyste – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

Kłykciny kończyste to rodzaj kurzajek, który występuje na narządach rodnych mężczyzn i kobiet. Również ten rodzaj brodawek wywołuje wirus HPV. Ogólnie rzecz ujmując, zdiagnozowano już ponad 100 rodzajów wirusa HPV, a 30 z nich zakwalifikowano do tych, które powodują wystąpienie brodawek na narządach rodnych. Lekarze i naukowcy stwierdzili również, że najczęściej dochodzi do zarażenia brodawką narządów rodnych przez wirus HPV 6 i HPV 11.

Jak może dojść do takiego zarażenia?

Kłykciną kończystą możemy zarazić się podczas kontaktu seksualnego z nosicielem kurzajki. Niestety do zarażenia może dojść w wyniku każdego rodzaju stosunku seksualnego (np. analny, oralny, waginalny). Brodawka może się również przenieść z rąk na narządy płciowe.

Kiedy zauważę pierwsze objawy?

Niestety w przypadku kurzajki dróg płciowych pierwsze objawy zarażenia możemy zaobserwować dopiero po upływie od 3 tygodni do 8 miesięcy od stosunku. Najczęściej zauważa się pierwsze objawy w okolicy 3 miesięcy od kontaktu z wirusem.

Gdzie najczęściej występuje kurzajka narządów rodnych?

U mężczyzn najczęściej występuje w pod napletkiem, na części środkowej penisa, a czasem na mosznie. U kobiet nie ma reguły.

Kłykciny kończyste są ciepłolubne

Powszechnie wiadomo, że kurzajki narządów rodnych lubią ciepło i wilgoć, dlatego narządy płciowe są dla nich najlepszym środowiskiem do rozwoju. Kłykciny kończyste niestety rosną bardzo szybko i w krótkim czasie mogą urosnąć tak bardzo, że będą przypominały nawet okazały kalafior. Kolejną kwestią, o której warto wiedzieć jest to, że przyspieszają swój wzrost pod wpływem progesteronu. Kobiety w ciąży zarażone taką kurzajką zauważą postępujące zmiany o wiele szybciej niż inne osoby. Właśnie kobiety ciężarne powinny szczególnie szybko podjąć leczenie, ponieważ kurzajki mogą utrudniać przebieg porodu. Najczęściej dochodzi do tego, gdy brodawki umiejscowią się na ścianie waginy w sporym skupisku.

Czy kurzajki narządów rodnych mogą same zniknąć?

Tak, jest taka możliwość, ale zdarza się to tylko w przypadku około 10-20% osób. Najczęściej leczenie kłykciny jest nawracające, długotrwałe i bardzo trudne. Kurzajki mogą z czasem przyjmować różną formę i się zmieniać. Często obserwujemy, że najpierw powiększają się, potem zanikają, by znów wystąpić ze zwiększoną siłą. Powinien to być kolejny powód do tego, by nawet jedną kurzajkę znajdującą się na dłoni lub stopie jak najszybciej wyleczyć.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*