Kurzajki nie tylko na stopach

Jak nie leczyć kurzajek
[Głosów:2    Średnia:4/5]

Kurzajki najczęściej umiejscawiają się na stopach, ponieważ zazwyczaj zarażamy się nimi na basenie lub podczas korzystania z ogólnodostępnego prysznica, gdy zapominamy o noszeniu klapek. Mogą pojawić się też w innych miejscach ciała, głównie na dłoniach, szyi i twarzy. Czy powinniśmy się ich obawiać, jeśli umiejscowiły się gdzieś indziej?

Brodawki na twarzy

Pojawienie się nieestetycznych brodawek na twarzy powoduje pewien dyskomfort. Zmiany są zazwyczaj wypukłe, czyli trudne do zamaskowania nawet pod ciężkim makijażem. Wywołane są przez wirus brodawczaka ludzkiego, więc przypisujemy im dużą tendencję do roznoszenia się i zarażania innych osób. Stanowią przyczynę pogorszenia samopoczucia oraz wystąpienia problemów z kontaktami z innymi ludźmi. Właśnie z tego powodu osoba zarażona powinna jak najszybciej rozpocząć leczenie, by powrócić do zdrowia i normalnego, spokojnego życia. Warto pamiętać, że większość brodawek, które wystąpiły na twarzy ma skłonność do samoistnego zanikania. Taki proces zazwyczaj trwa nawet kilka tygodni, co dla wielu osób nie stanowi żadnego pocieszenia. Na szczęście każdy z nas ma możliwość udania się do specjalisty, by rozpocząć zasadnicze leczenie i szybciej pozbyć się problemu. Pamiętajmy o tym, że szczególnie w przypadku brodawek na twarzy należy zrezygnować z samodzielnego leczenia. Powinniśmy unikać dotykania twarzy, a szczególnie samej brodawki. Rozdrapywanie jest bezwzględnie zakazane, ponieważ prawie zawsze prowadzi do powstania blizny.

Brodawki na szyi

Brodawki na szyi nie stanowią żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia i najczęściej dotyczą osób starszych. Lekarze decydują się na ich usunięcie tylko ze względów estetycznych. Jeżeli zmagasz się z tym problemem i zastanawiasz się nad wykonaniem zabiegu, to wiedz, że istnieje prawdopodobieństwo samoistnego zaniku brodawek szyi, ale może to trwać nawet kilka miesięcy lub lat. Każdy, kto czuje się niekomfortowo z taką nieestetyczną zamianą powinien udać się do lekarza dermatologa i skorzystać z możliwości wykonania zabiegu, który zazwyczaj jest bezbolesny.

Kurzajki na dłoniach

Z kurzajkami na dłoniach mamy równie często do czynienia jak z tymi, które umiejscawiają się na stopach. Przyczyną jest łatwość w przenoszeniu wirusa podczas podawania dłoni osobie zarażonej lub korzystania ze wspólnego ręcznika. Skóra jest tutaj mniej ukrwiona i grubsza, co też przyczynia się do szybszego zarażenia. Brodawki na dłoniach najczęściej usuwamy poprzez krioterapię. W tym przypadku również możemy udać się na leczenie do dobrego gabinetu podologicznego.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*