Czy krew menstruacyjna pomaga na kurzajki?

Czy krew menstruacyjna pomaga na kurzajki
[Głosów:34    Średnia:2.3/5]

Kurzajki są tak odwiecznym problemem, że już wiele lat temu szukano na nie skutecznych sposobów. Niektórzy wierzyli w uzdrawiającą moc Wielkiego Piątku. W tym dniu, wczesnym rankiem, należy umyć kurzajkę w najbliższym strumyku lub w wodzie torfowej. Brodawka powinna zniknąć. Inną, równie zaskakującą metodą walki z kurzajkami jest stosowanie krwi menstruacyjnej. Sposób bardzo kontrowersyjny. Dzisiaj sprawdzimy jego skuteczność.

Krew menstruacyjna na kurzajkę. Hit czy kit?

Tę metodę można znaleźć na wielu forach internetowych. Forumowicze zgodnie twierdzą, że jest bardzo skuteczna. Podobno wystarczy nałożyć odrobinę krwi na kurzajkę, a zaledwie po dwóch aplikacjach problem znika. Czy rzeczywiście jest to możliwe?

Okiem uczonych…

Zwolennicy tej metody twierdzą, że dzieje się tak dzięki komórkom macierzystym zawartym w krwi. Zdaniem lekarzy ta metoda nie ma prawa działać i lepiej wybrać się na wizytę do gabinetu podologicznego celem profesjonalnego usunięcia brodawek, zamiast próbować wyjątkowo dziwnych metod. Nie ma żadnych badań, które potwierdziłyby zasadność stosowania takiej metody. Kurzajki wywołuje wirus, więc leczenie powinno być stricte medyczne. Niestety obalenie mitu jest bardzo ciężkie, tym bardziej że zasadność tej metody ma polegać na zawartości komórek macierzystych w krwi. Trudno stwierdzić, w jaki sposób te komórki miałyby pomóc, ale zwolennicy w to wierzą. Ich wewnętrzne przekonanie wzmocniło się, gdy w 2007 roku dwie grupy badaczy szukały komórek macierzystych w krwi menstruacyjnej. Niestety, jedyne co zdołano udowodnić to to, że błona komórkowa komórek krwi menstruacyjnej jest zbudowana tak, jak komórek macierzystych. Nic więcej, a dla zwolenników specyficznych metod – tak wiele.

Nie będziemy wspominać o ogromnej niehigieniczności tej metody. Zdecydowanie bardziej polecamy skuteczne wymrażanie, czyli zabieg dostępny w gabinetach podologicznych. Tym bardziej z tego powodu, że zwolennicy kontrowersyjnej metody wierzą, iż można używać tylko własnej krwi menstruacyjnej. Według nas to bardzo dyskryminujące! Co mają zrobić mężczyźni?

Wszystkich mężczyzn, jak i kobiety, które nie wierzą w prawdziwość ludowych wierzeń, zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu. Zlikwidujemy kurzajki szybko, bezboleśnie, profesjonalnie i skutecznie!

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*