Przegląd preparatów na kurzajki

Przegląd preparatów na kurzajki
[Głosów:11    Średnia:2.5/5]

Najskuteczniejszą metodą likwidacji kurzajek jest wymrażanie – zabieg, który możesz wykonać w gabinecie podologicznym. Oczywiście w aptekach istnieje możliwość kupienia środków przeznaczonych do domowego leczenia, które różnią się miedzy sobą skutecznością i sposobem działania. Dowiedz się, które warto kupić.

Preparaty na kurzajki, które możesz kupić w aptece, należy traktować jak początkową formę leczenia, przed wizytą u podologa. Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn musisz poczekać na termin wizyty, to nie siedź bezczynnie w domu, tylko już teraz zacznij działać, by zahamować rozwój choroby. Nieleczone kurzajki bardzo łatwo roznoszą się po całym organizmie i mogą również przenieść się na innych domowników. Dobre preparaty apteczne w pewnej części zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa, ale jeżeli chcesz całkowicie usunąć występujące już brodawki, to wizyta u podologa będzie konieczna. Poniżej przedstawię subiektywny ranking produktów bez recepty, którymi możesz się wspomóc do czasu rozpoczęcia właściwego leczenia.

Preparaty na kurzajki bez recepty

Brodacid płyn – do leczenia brodawek

Środek do stosowania zewnętrznego, punktowego w postaci płynu. Posiada wygodny w użyciu aplikator i należy go stosować dwa razy na dobę. Dość szybko zasycha – pojawia się biała błonka na skórze. Całkowite wyleczenie kurzajki możliwe jest po około 8 tygodniach i dotyczy wyłącznie świeżych zmian, które nie są oporne na środki farmakologiczne. Brodacid posiada działanie keratolityczne, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze i właśnie z tych względów warto go stosować przed wizytą w gabinecie podologicznym. Dimetylosulfotlenek zawarty w preparacie ułatwia wchłanianie kwasów salicylowego i mlekowego. Nie można go stosować w ciąży i podczas karmienia piersią oraz do leczenia brodawek płaskich oraz zmian zlokalizowanych w okolicy oczu, na twarzy i błonach śluzowych. Znamiona oraz zainfekowana i zmieniona zapalnie skóra nie mogą zostać poddawane leczeniu.

Lapis

Sztyft Lapis to wygodny preparat, który nakłada się bezpośrednio na kurzajkę. Zawiera azotan srebra i azotan potasu. Przeznaczony do usuwania brodawek zwykłych. Działa wyłącznie łagodząco na uszkodzoną skórę oraz przyspiesza proces ziarninowania. W niektórych przypadkach może być stosowany również po wykonaniu zabiegu profesjonalnego usuwania kurzajek.

Salvequick – plastry na kurzajki

Ten produkt polecam jako skuteczną ochronę przed rozprzestrzenieniem się kurzajek po całej skórze. To dobry wybór dla osób, które posiadają niewiele wykwitów, w początkowym stadium rozwoju. Plastry naklejamy bezpośrednio na brodawkę. Zawierają w sobie kwas salicylowy, który wspomaga proces usuwania kurzajek. Nie należy istosować ich u dzieci poniżej 6 roku życia, a osoby chorujące na cukrzycę, ze słabym krążeniem lub zaburzeniami czynności nerek powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem plastra.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*