Czy maści i kremy na kurzajki działają?

Maść na kurzajki
[Głosów:21    Średnia:3/5]

Wiele osób przychodzi do gabinetów podologicznych w celu usunięcia kurzajki po wielomiesięcznym nieudanym leczeniu przy pomocy ogólnodostępnych maści i kremów. Zastanawiają się, dlaczego domowa terapia nie poskutkowała i jak w ogóle działają tego typu preparaty.

Jak działają maści i kremy na kurzajki?

Takie preparaty to nic innego jak środki oparte na pochodnych kwasu mlekowego i salicylowego. Ich działanie ma polegać na złuszczeniu naskórka, który jest zajętym zmianą chorobową. Można stwierdzić, że tego typu preparaty tylko pobieżnie usuwają sam efekt zarażenia wirusem, a na pewno nie jego przyczynę. Tego typu maści i kremy powinniśmy traktować tylko jak leczenie wspomagające lub chwilowe, podejmowane przed udaniem się do gabinetu podologicznego. Błędem jest ciągłe zmienianie preparatów i tym sposobem kilkumiesięczne przeciąganie domowego leczenia.

Kremy i maści na kurzajki to stary, tradycyjny sposób leczenia, który nie jest wysoce skuteczny. Jest również bardzo uciążliwy, ponieważ dany preparat należy nakładać na kurzajkę nawet kilka razy dziennie. Nieco lepszym sposobem jest użycie preparatu na brodawki, którzy działa na zasadzie krioterapii. Taki środek kupimy w większości aptek. Jak to działa? Rozprężenie zmagazynowanego w pojemniku eteru dimetylowego i propanu doprowadza do punktowego obniżenia temperatury. W ten sposób wymrażamy kurzajkę kontaktowo. Takie leczenie nie jest w 100% skuteczne i często trzeba je powtarzać.

Najlepszą i najskuteczniejszą metodą leczenia kurzajki jest wizyta w gabinecie podologicznym. Specjalista może dobrać najskuteczniejszą metodę leczenia do danego przypadku. Najczęściej wykonuje się profesjonalny zabieg zamrażania brodawki. Specjalistyczne leczenie jest bardzo skuteczne i nie jest zbyt kosztowne. Cena, jaką musimy zapłacić za wymrożenie kurzajek, jest często zbliżona do ceny maści lub innego ogólnodostępnego preparatu.

Ciekawe metody usuwania kurzajek

Osoby zdesperowane, które nie mają możliwości udać się do gabinetu podologicznego na profesjonalny zabieg wymrażania kurzajek ciekłym azotem, mogą próbować wielu ciekawych, a zarazem mało skutecznych metod. Jedną z nich jest obwiązywanie kurzajki sznurkiem lub zawiązywanie na sznurku tylu supełków ile mamy kurzajek. Taki sznurek należy zakopać w ziemi i poczekać aż zgnije. Nie musimy chyba objaśniać, że jest to tylko ludowe wierzenie, które nie przynosi żadnych rezultatów.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*