Jak nie należy leczyć kurzajek

Jak nie leczyć kurzajek
[Głosów:9    Średnia:3.1/5]

Niestety większość osób, które zauważą u siebie pierwsze objawy zarażania wirusem brodawczaka ludzkiego w postaci brodawek, nie udaje się od razu do gabinetu podologicznego, tylko rozpoczyna domowe leczenie. Gdy takie osoby w końcu trafią w ręce specjalisty, to dowiadują się, jak złe metody obrali podczas przeprowadzania domowej terapii na własną rękę. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak nie należy leczyć kurzajek w domu, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie.

Jak nie leczyć kurzajek?

Zasada nr 1 – Nie wycinaj!

Pamiętaj o tym, że nie można samodzielnie wycinać kurzajek. Najprawdopodobniej zrobisz to nieprecyzyjnie i niefachowo. Najczęściej dochodzi do wycięcia zbyt małej powierzchni tkanki, co powoduje nawrót choroby, która będzie trudniejsza w leczeniu. Możesz też przez przypadek wyciąć za dużą część tkanki i doprowadzić do pojawienia się szpecącej blizny. Warto zwrócić uwagę również na to, że wycinając kurzajkę w domu możemy doprowadzić po prostu do zakażenia.

Zasada nr 2 – Kremy stosuj tylko doraźnie

Pamiętaj o tym, że ogólnodostępne maści i kremy na kurzajki powinny być tylko pomocą w leczeniu specjalistycznym. Jeżeli dany krem nie zadział w ciągu kilku dni, to nie kupuj kolejnego preparatu od innego producenta, tylko udaj się do gabinetu podologicznego. Przeciąganie nieskutecznego leczenia doprowadza tylko do tego, że problem może się zaognić.

Zasada nr 3 – Nie przypalaj kurzajki gwoździem!

Przypalanie kurzajki gwoździem to spartańska metoda, którą stosowali nasi pradziadkowie, ponieważ nie mieli wtedy żadnej innej możliwości leczenia. Taka metoda niesie ogromne ryzyko zakażenia tkanki i nie jest skuteczna. Nawet jeżeli ktoś z Twoich znajomych twierdzi, że taka metoda u niego poskutkowała, to możesz być pewien, że sekret tkwi nie w przypalonym gwoździu a w tym, że w niewielu przypadkach może dojść do samoistnej, spontanicznej aktywizacji układu odpornościowego, której wynikiem będzie zniknięcie kurzajki.

Zasada nr 4 – Uważaj, by nie przenieść kurzajki w okolicę oczu

Jeżeli masz kurzajkę na ręce, to musisz szczególnie uważać, by nie przeniosła się w okolice oczu lub ust. Kurzajka znajdująca się w tych rejonach jest niezwykle trudna do wyleczenia.

Zasada nr 5 – Uważaj na sok z łodygi glistnika jaskółcze ziele

Niektóre osoby przed udaniem się do gabinetu podologicznego podejmują domową terapię, która polega na nasmarowaniu kurzajki żółtopomarańczowym sokiem wypływającym ze złamanej łodygi jaskółczego ziela. Pamiętaj, że pod wpływem światła sok z glistnika czernieje i zostawia plamy na dłoniach i bardzo łatwo może się dostać do oka. Jest to niebezpieczne dla naszego wzroku, dlatego należy tego unikać.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*