Czy usuwanie kurzajek laserem jest skuteczne?

Czy usuwanie kurzajek laserem jest skuteczne
[Głosów:27    Średnia:2.5/5]

Kurzajki to problem, który dotyczy wielu z nas. Kiedyś usuwano je wyłącznie chirurgicznie, co powodowało, że na skórze pozostawały blizny. Teraz mamy dostęp do wiele lepszych i skuteczniejszych metod, a z roku na rok pojawiają się kolejne nowości.

Do tej pory najskuteczniejszą, najszybszą i najbardziej komfortową metodą usuwania kurzajek była wizyta w gabinecie podologicznym i zabieg wymrażania, czyli krioterapia. Czy coś się w tej kwestii zmieniło, odkąd pojawiła się nowa metoda, czyli usuwanie brodawek laserem?

Czy warto usuwać kurzajki laserem?

Laser jest nową metodą usuwania kurzajek, nadal dość drogą. Przy jego pomocy można zlikwidować tylko niektóre odmiany brodawek, więc nie jest to metoda dostępna dla wszystkich. Działanie tej metody polega na wypaleniu kurzajki wiązką światła, która jest emitowana przez laser CO2. Zabieg jest bolesny, więc trzeba skórę znieczulić. W jego wyniku może dojść do powstania blizn, ponieważ tutaj działamy na skórę dość drastycznie, czyli przepalamy fragmenty tkanki. Tej metody nie można stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią, czyli u tych osób, które szczególne wymagają podjęcia szybkiego leczenia.

Naszym zdaniem zdecydowane lepszą metodą jest usuwanie kurzajek w gabinecie podologicznym przy pomocy ciekłego azotu, który wymraża konkretną brodawkę i nie uszkadza sąsiadujących tkanek. Zabieg jest już na tyle popularny, że ma przystępną cenę, jest szybki, a podolodzy wykonujący go, mają już w tej kwestii spore doświadczenie. Użycie azotu nie boli, nie przynosi uczucia dyskomfortu oraz nie wymaga przeprowadzenia specjalnej rekonwalescencji. Usunięcie jednej brodawki trwa zaledwie kilka chwil, jest przeprowadzane w sterylnym i czystym środowisku. W tej metodzie, całkowite usunięcie kurzajki następuje w trakcie zazwyczaj jednej wizyty. Tylko w bardzo ciężkich przypadkach może wystąpić konieczność powtórzenia zabiegu.

Wybór metody usuwania kurzajek pozostawiamy tobie, ale uważamy, że usuwanie w gabinecie podologicznym jest zdecydowanie najlepszą opcją z obecnie dostępnych. Bez względu na to, jaki sposób wybierzesz, to bardzo istotne jest to, że w ogóle chcesz pojąć specjalistyczne leczenie. Wiele osób stosuje metodę na przeczekanie, o której szkodliwości pisaliśmy w poprzednim artykule. Oczekiwanie na to, że kurzajka sama zniknie, jest zasadne tylko wtedy, gdy wystąpiła pojedyncza zmiana w momencie chwilowego spadku odporności, a sama kurzajka nie zwiększa swoich rozmiarów.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*