Po co usuwać kurzajki, skoro niektóre z nich samoistnie znikają?

Po co usuwać kurzajki
[Głosów:15    Średnia:2.1/5]

Wiele osób pozostawia kurzajki samym sobie, licząc na to, że kiedyś samoistnie znikną. Czy rzeczywiście jest to prawdopodobne? Czy warto usuwać kurzajki w gabinecie podologicznym metodą krioterapii?

Usuwać, czy nie usuwać kurzajki?

Normalne kurzajki zazwyczaj nie niosą ze sobą niebezpieczeństwa powstania nowotworu. Istnieje tylko kilka typów wirusa brodawczaka ludzkiego, które są rzeczywiście onkogenne. Najczęściej są to brodawki umiejscowione w okolicy narządów rodnych i pachwin oraz te, które występują u osób z obniżoną odpornością. Można stwierdzić, że aż 66% pospolitych kurzajek znika w ciągu 2 lat. Czy te dane powinny przemawiać za tym, by brodawek wirusowych w ogóle nie usuwać?

Naszym zdaniem usuwanie kurzajek powinno być obowiązkowe. Dlaczego? Ponieważ niesie za sobą więcej korzyści, niż występuje zagrożeń z powodu nieusuwania zmian skórnych. Tym bardziej z racji tego, że usuwanie kurzajek w gabinecie podologicznym jest szybkie, tanie, skuteczne i bezbolesne. A co się stanie, gdy nie zdecydujemy się na leczenie?

Nieleczone kurzajki bardzo szybko rozprzestrzeniają się po całej skórze. Jest to istotne dla każdego z nas, a przede wszystkim dla osób starszych, dzieci i kobiet w ciąży, które mogłyby w przyszłości przenieść wirusa na dziecko. Kolejną kwestią jest działanie epidemiczne. Kurzajki w zatrważającym tempie przenoszą się na kolejne osoby. Na samym końcu warto wspomnieć o kwestiach estetycznych. Brodawki na twarzy, rękach i stopach szpecą nasze ciało, a gdy zaczynają pojawiać się w większej ilości, to zazwyczaj doprowadzają do ograniczenia lub całkowitego zaprzestania podejmowania jakichkolwiek kontaktów towarzyskich. Zanim zdecydujesz się na pozostawienie kurzajek samym sobie, to musisz wiedzieć, że w ciągu dwóch lat zakażenie może osiągnąć poważne stadium i objąć wiele obszarów skóry. Profesjonalny zabieg usuwania kurzajek w gabinecie podologicznym trwa zaledwie kilkanaście minut, a oczekiwany efekt zauważysz już po pierwszej wizycie. Czy w związku z tym coś stoi na przeszkodzie, by zlikwidować je od razu?

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*