Kurzajka u dziecka. Co robić?

Kurzajka u dziecka
[Głosów:4    Średnia:4/5]

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego zaobserwowaliśmy znaczny wzrost liczby zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego u dzieci. Jest to związane z ciągłym przebywaniem w skupisku ludzkim, uczęszczaniem na szkolny basen i nieprzestrzeganiem zasad higieny w szkole. Co zrobić, gdy u naszego dziecka zauważymy kurzajkę? Jak ją zwalczyć szybko i skutecznie?

Leczenie należy rozpocząć jak najszybciej, ponieważ kurzajki lubią się roznosić po całym ciele. Bardzo szybko dochodzi do zarażenia innych domowników. W przypadku dzieci należy wybrać szybką i skuteczną metodę, jaką jest krioterapia, czyli tzw. wymrażanie kurzajek. Zabieg można wykonać w gabinecie podologicznym. Jest szybki, bezbolesny i bardzo skuteczny. To o wiele lepsza metoda od popularnych i ogólnodostępnych środków farmaceutycznych, które są zazwyczaj nieskuteczne, a jeżeli już, to leczenie trwa nawet kilka tygodni.

Chcesz pomóc swojemu dziecku w szybkim zwalczeniu nieestetycznych brodawek? Zadziałaj zdecydowanie, czyli jak najszybciej umów się na wizytę do podologa. Pamiętaj, że widoczne brodawki są powodem do wstydu i mogą przyczynić się do tego, że twoje dziecko będzie wytykane w grupie rówieśniczej i odseparowane.

Edukacja jest najważniejsza

W trakcie leczenia należy pouczyć dziecko, by w przyszłości nie doszło do podobnej sytuacji. Wytłumacz uczniowi co robić, by uniknąć zakażenia wirusem. Przede wszystkim należy często myć ręce, nie korzystać ze wspólnych ręczników, ani nie pożyczać kolegom swojego ręcznika np. na basenie. Przypomnij dziecku, że nigdzie nie wolno chodzić na boso, a na basenie trzeba używać klapki. Zwróć jego uwagę na to, by obserwowało kolegów i by twoje dziecko nie podawało dłoni tym, u których zauważy kurzajkę.

Pamiętaj o tym, że pospolity wirus HPV, który powoduje powstawanie kurzajek, nie jest bezpośrednim zagrożeniem dla życia twojego dziecka, a jedyne tylko jego nieliczne odmiany mogą być niebezpieczne. Pomimo tego miej tę świadomość, że wirus przenosi się błyskawicznie, więc trzeba go leczyć najszybciej, jak jest to możliwe. Kurzajki dotykają aż 15% dzieci i młodzieży, dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na to, komu podajemy rękę. Jeżeli pomimo zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa dojdzie do zakażenia, to wiedz, że jedyną najszybszą i najskuteczniejszą metodą walki z tym problem jest przeprowadzenie zabiegu wymrażania ciekłym azotem w gabinecie podologicznym.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*