Czy zabieg u podologa w Bydgoszczy boli?

Czy zabieg u podologa w Bydgoszczy boli?
[Głosów:4    Średnia:3/5]

Stopy to jedna z najważniejszych części ciała. Mieszkańcy Bydgoszczy są coraz bardziej świadomi i starają się o nie dbać. Kremując wieczorem ręce, pamiętamy o nawilżaniu stóp. Zwracamy uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są skarpetki i buty. Czasami jednak nie da się uniknąć pewnych infekcji. Co wtedy? Czy powinniśmy się bać wizyty u podologa?

Nawet osoby, które bardzo dbają o higienę, mogą zarazić się grzybicą stóp. Na basenie, w saunie, pożyczając latem japonki lub zakładając „papcie dla gości” podczas wizyty u rodziny. Sytuacji, w których nasze stopy są narażone, jest mnóstwo. Kiedy taka infekcja spotka Ciebie, nie musisz się wstydzić. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wielu Polaków ma ten sam problem.

Grzybica stóp

Pewnie podejrzewasz, ze bolesność zabiegu zależy od stopnia zaawansowania grzybicy. Wcale nie. Nie ważne, czy grzybica dopiero zaczęła rozwijać się na twoim paznokciu, czy pochłonęła go niemal w całości. Podolog co prawda musi usunąć chorą i martwą część płytki paznokcia, ale ma swoje sposoby na to, by absolutnie Cię to nie bolało. Nie musisz się martwić, przecież jesteś w rękach specjalisty. Zwłaszcza podolodzy z Bydgoszczy słyną z delikatności i przyjaznego podejścia do klienta.

Nie tylko paznokcie

Grzybica to tylko jeden z problemów. Być może zmagasz się z wrastającymi lub wykrzywionymi paznokciami. Czasami są zbyt grube i wyglądają bardzo nieestetycznie, a ich skracanie przysparza wiele trudności. Również naskórek może by zrogowaciały i nawarstwiający się, przez co zaczyna uciskać palec i boleć. Wszelkie odciski, modzele, nagniotki i brodawki to także powszechnie spotykany problem. Czy powinieneś spodziewać się bólu, kiedy udasz się do bydgoskiego podologa po pomoc w którymkolwiek z wymienionych powyżej problemów?

Absolutnie nie

Wszelkie zabiegi wykonywane przez podologów na stopach i paznokciach są z reguły bezbolesne. Czasem możesz odczuwać pewien dyskomfort, ale nie będzie to związane z bólem. Tylko skrajne przypadki, kiedy zmiany chorobowe są mocno opuchnięte, krwawiące i ropiejące, mogą stanowić problem. Poważne stany zapalne bolą nawet bez dotykania ich. Podolog musi takie miejsce oczyścić, wtedy klient będzie zapewne odczuwał ból. Specjalista jest tego świadomy i robi wszystko, aby cały zabieg wykonać możliwie szybko i delikatnie.

Podsumowując, niemal wszystkie zabiegi u podologa są bezbolesne. Tylko naprawdę ciężkie przypadki, kiedy chore miejsce boli cały czas, przysporzą Ci przykrości. Dlatego najważniejsze jest, by nie doprowadzić stóp do tak skrajnego stanu. Znajdź w Bydgoszczy własnego podologa i udaj się na profilaktyczną wizytę. Będziesz pewien, że z twoimi stopami jest wszystko w porządku.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*