Klinika leczenia niepłodności – podstawowe informacje

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Bezpłodność jest dzisiaj poważnym problemem. Cierpią z jej powodu nie tylko rodzice – dotyka ona całe rodziny i bliskich, którzy nie mogą patrzeć, jak bliska im para nie może mieć upragnionego dziecka. Dlatego też warto czasem skorzystać z pomocy kliniki leczenia bezpłodności.

Klinika leczenia niepłodności – zadania

Niektórzy w tym momencie będą od razu mieć przed oczyma wizję in vitro jako zupełnej konieczności. Jednak tak do końca nie jest – oczywiście, jest to metoda dostępna, jednak wcześniej w klinice zostaną wykonane badania mające na celu określić przyczynę bezpłodności. Czasem bowiem jest to coś w pełni odwracalnego, np. praca w niesprzyjających warunkach.

Czym jeszcze zajmuje się klinika leczenia niepłodności? Otóż jest to wspomniana już wcześniej diagnostyka niepłodności. Ponadto prowadzone jest oczywiście leczenie bezpłodności oraz diagnostyka prenatalna. To jednak ciągle nie koniec, bowiem w klinice leczenia niepłodności znajdują się także doskonale wyposażone laboratoria medyczne.

Leczenie bezpłodności

Oczywiście tym, co najbardziej interesuje większość par, jest leczenie bezpłodności. Warto tutaj dodać, że powszechnie sądzi się, że klinika leczenia bezpłodności to od razu klinika in vitro. To nie do końca prawda. Metoda in vitro jest bowiem jedną z wielu metod leczenia bezpłodności. Jak większość osób świetnie się orientuje, metoda in vitro polega na zapłodnieniu komórki jajowej poza organizmem kobiety i następnie przeniesienia go do macicy.

Jakie są jeszcze inne metody leczenia bezpłodności oprócz kliniki in vitro? Otóż stosuje się także inseminację, czyli wprowadzenie specjalnie przygotowanego nasienia mężczyzny do jamy macicy. Jest to bez wątpienia najmniej inwazyjna metoda wspomaganego rozrodu, jednak niestety nie w każdym przypadku bezpłodności jest ona możliwa.

Warto jeszcze wspomnieć o jednej nowoczesnej metodzie, jaką jest AneVivo. Tu w specjalnej malutkiej kapsułce umieszcza się komórki jajowe i plemniki, a następnie kapsułkę wkłada na 24 h do macicy matki. Po tym czasie powstałe w ten sposób zarodki umieszcza się z powrotem w ciele kobiety.

Klinika in vitro – jak wybrać?

Pamiętajmy jednakże, aby przed skorzystaniem z usług danej kliniki sprawdzić, czy posiada ona na pewno wszystkie stosowne certyfikaty. Ponadto ważny jest także na pewno stosunek lekarza do nas – powinien on być uprzejmy, taktowny, ale jednocześnie kompetentny. Oprócz tego trzeba uzbroić się w cierpliwość – proces diagnostyki oraz następnego leczenia niestety czasem może trwać dość długo.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*