Najczęstsze pytania dotyczące kurzajek – Część 1
Kurzajki są problemem, który może spowodować wiele wątpliwości szczególnie wtedy, gdy spotykamy się z nimi po raz pierwszy. Dzisiaj chcielibyśmy odpowiedź Wam na najczęściej zadawane pytania przez klientów odwiedzających nasz gabinet podologiczny w Warszawie. Mamy nadzieję, że wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane. Jeżeli mają Państwo inne pytania, to zapraszamy do zamieszczania ich w komentarzach. Na wszystkie postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.
Czy kurzajki są zaraźliwe?
W poprzednich wpisach wspominaliśmy już o tym, że kurzajki są zaraźliwe, ponieważ przenoszą się drogą kropelkową. Najczęściej do zarażenia dochodzi poprzez kontakt ze skórą osoby zarażonej lub z przedmiotami i miejscami, na których znajdują się wirusy.
Czy kurzajki są niebezpieczne?
Kurzajki nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla życia, ale są niezwykle nieestetyczne, dokuczliwe i przynoszą dyskomfort. Najbardziej problematyczne jest wystąpienie kurzajki na stopie, ponieważ dochodzi do utrudnienia chodzenia i uczucia bólu. W takim przypadku należy niezwłocznie udać się do gabinetu podologicznego w celu profesjonalnego usunięcia brodawki. Kurzajki występujące na twarzy przynoszą ogromny dyskomfort psychiczny i uczucie wstydu.
Jak leczyć kurzajki u dzieci?
Kurzajki bardzo często występują u dzieci, szczególnie tych, które chodzą do żłobków, przedszkoli i klubów malucha. Wyglądają podobnie jak u dorosłych, ale są trudniejsze w leczeniu, dlatego szczególnie w przypadku najmłodszych należy niezwłocznie podjąć jakiekolwiek kroki w celu wyeliminowania problemu. Brodawki najczęściej możemy zauważyć u dzieci w takich miejscach, w których skóra jest najmniej ukrwiona, czyli zazwyczaj w okolicy paznokci, na dłoniach, stopach i w nosie. Jeżeli problem występuje na stopie, to możemy udać się do gabinetu podologicznego. W innym przypadku należy zaprowadzić dziecko do pediatry, który najczęściej skieruje malucha do dermatologa. Jednak wizyta w gabinecie podologicznym w Warszawie jest najszybszym i najprostszym rozwiązaniem.
Czy można się skutecznie zabezpieczyć przed zarażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego wywołującym kurzajki?
Niestety nie istnieje żadna metoda farmakologiczna, która w pełni zabezpiecza przed kurzajkami. Nie istnieją również żadne szczepienia ochronne. Jedyne co nam pozostaje to ostrożność, która należy zachować szczególnie w tzw. skupiskach ludzkich.
Jak leczyć kurzajki w ciąży?
W ciąży można podjąć dokładnie takie samo leczenie jak w innych przypadkach. Niemniej jednak należy poinformować lekarza podologa lub dermatologa o tym, że spodziewamy się dziecka. Kurzajki należy niezwłocznie wyleczyć przed porodem, ponieważ po przyjściu dziecka na świat istnieje duże prawdopodobieństwo, że zarazimy noworodka wirusem, jeżeli wcześniej zbagatelizujemy problem. Niemowlęta powinny być pod szczególną ochroną zdrowotną i należy z wszelkich sił unikać zagrożenia zarażenia jakimkolwiek wirusem.
Zostaw komentarz