Domowe sposoby na kurzajki

Domowe sposoby na kurzajki
[Głosów:10    Średnia:3.1/5]

Kurzajki bardzo szybko się rozprzestrzeniają, dlatego większość z nas, gdy tylko zauważy problem, podejmuje jakiekolwiek działania lecznicze. Nie zawsze mamy możliwość w ten sam dzień udać się do gabinetu podologicznego w celu zamrożenia kurzajki. Pamiętajmy o tym, że leczenie możemy rozpocząć już w domu, by bezpiecznie przeczekać do następnego dnia.

Domowe sposoby na kurzajki

1. Ratuj się ziołami

Do leczenia kurzajek możemy wykorzystać zioła (np. glistnik lub mniszek lekarski). Należy wycisnąć sok z łodygi glistnika i posmarować nim kurzajkę, a następnie zabezpieczyć miejsce bandażem. Zabieg należy wykonywać codziennie, aż do momentu wizyty w gabinecie podologicznym. Podobnie postępujemy z mniszkiem lekarskim, z którego łodygi wyciskamy mleczko. Nie posiadając w domu powyższych ziół, możemy zdecydować się na użycie tradycyjnego czosnku. Wystarczy, że rozmiażdżymy go i nałożymy na kurzajkę oraz zakleimy dane miejsce plastrem. Tak przygotowany opatrunek należy zmieniać kilka razy dziennie.

2. Cytryna moczona w occie

Cytrynę wcześniej namoczoną w occie przykładamy w miejscu występowania kurzajki i bandażujemy. Dla pełnego wyleczenia należy zmieniać bandaż przez kilkanaście dni, dlatego traktujemy tę metodę jako wyjście awaryjne np. wtedy, gdy jesteśmy na zagranicznych wakacjach i nie mamy możliwość udania się do lekarza podologa.

3. Maść salicylowa

Smarujemy kurzajkę maścią salicylową i zaklejamy plastrem. Opatrunek zmieniamy każdego dnia. W przypadku tej metody może dojść do pojawienia się bólu lub wycieku ropy. W takiej sytuacji przerywamy kurację na 2-3 dni.

4. Leczenie rośliną z ogródka

Zbieramy z naszego ogródka popularną babkę lancetowatą, która zazwyczaj rośnie na trawniku. Miażdżymy lub siekamy liście rośliny i tak przygotowaną papkę nakładamy na kurzajkę. Okład zmieniamy codziennie

5. Sól morska

Przygotowujemy solankę (tzn. rozwór soli z wodą) i moczymy w niej kurzajkę. Zabieg powinien trwać około pół godziny i być powtarzany codziennie.

Powyżej przedstawione domowe sposoby są tanie, sprawdzone i skuteczne. Nie wymagają zbyt wiele zachodu, ale powinny być wykonywane systematyczne. Stanowią doskonałą alternatywę dla osób, które z różnych względów w danym momencie nie mogą odwiedzić gabinetu podologicznego lub dermatologicznego. Domowe sposoby na likwidację kurzajek są bezbolesne i w pełni bezpieczne dla zdrowia. Można je stosować również u dzieci, zachowując szczególną ostrożność.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*