Najważniejsze cechy maty samochodowej dla psa

Najważniejsze cechy maty samochodowej dla psa
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Psy to często podróżnicy, którzy towarzyszą swoim właścicielom podczas najdalszych wojaży. Jednak aby zapewnić zwierzęciu odpowiednią wygodę, a nam samym jak najmniej sprzątania w aucie po pupilu, powinniśmy zdecydować się na osłonięcie go z pomocą specjalnej maty. Sprawdźmy, jakie są jej najważniejsze cechy.

Odpowiednia wielkość

Mata samochodowa dla psa to rozwiązanie, które ma zastąpić wszystkie inne sposoby przewozu psów. Usuwa konieczność zabezpieczania tapicerki kocem czy innym materiałem, a co za tym idzie – musi dokładnie pokrywać całą kanapę. Właśnie dlatego zazwyczaj przygotowywana jest w formie dużej płachty, którą można zaczepić o zagłówki foteli i swobodnie rozłożyć na całym tylnym siedzeniu. Jednocześnie zakrywa też przestrzeń pomiędzy przednimi siedzeniami a tylną kanapą.

Takiej wielkości mata samochodowa doskonale ochroni całą tapicerkę, zarówno oparcia, jak i siedzenia. Uniemożliwia psu jakiekolwiek ich zadrapanie czy naniesienie tam brudu. Jest to możliwe właśnie dzięki jej dużym rozmiarom i odpowiednim zaczepom, które zapobiegają jej przesuwaniu, rolowaniu czy ześlizgiwaniu.

Komfort i bezpieczeństwo psa

Mata powinna być tak przygotowana, aby była wygodna i przyjazna dla pupila. Właśnie dlatego maty samochodowe przygotowywane są z mocnych, miękkich materiałów, które pomagają zwierzętom w zachowaniu najwyższego komfortu podczas podróży. Są przyjemne w dotyku i miło się na nich leży.

Dzięki temu, że mata tworzy swoisty hamak pomiędzy tylnymi i przednimi siedzeniami, dodaje jeszcze więcej miejsca do dyspozycji zwierzęcia. Jednocześnie gwarantuje, że pies będzie bezpieczny, ponieważ uniemożliwia mu przypadkowe stoczenie się z kanapy podczas jazdy. Jeśli nawet ześlizgnąłby się z siedzenia, wyląduje na hamaku z maty.

Bezpieczeństwo kierowcy

To oczywiste, że zwierzęta nie powinny jeździć z nami “luzem”, jednak wielu właścicieli wciąż się na to decyduje. To sytuacja potencjalnie niebezpieczna – zdenerwowane zwierzę może bowiem skoczyć prosto na kolana lub wślizgnąć się pod pedały kierowcy, co utrudni lub uniemożliwi mu bezpieczną jazdę. W takiej sytuacji nietrudno o wypadek.

Mata samochodowa zapewnia jednak ochronę również przed takimi zdarzeniami, ponieważ praktycznie całkowicie odcina możliwość wymknięcia się z tylnego siedzenia. Dzięki temu właściciel będzie mógł zawsze odpowiednio reagować na sytuacje na drodze, bez obawy o nagłe pojawienie się pupila.

Najwyższa odporność na psie wybryki

Czy twój pupil jest bardzo aktywnym psem, który zawsze musi sprawdzić, co dzieje się gdzieś dalej? Jeśli tak, na pewno nie raz zdarzyło mu się coś podrapać czy nawet zniszczyć, a większość wycieczek kończy się wilgotny łapkami pełnymi błota. Oczywiście, można je wycierać przed wpuszczeniem pupila do samochodu, ale zazwyczaj nie daje to idealnych rezultatów.

Mata samochodowa dla psa powinna być zatem przygotowana z odpornego na zniszczenia i wodoszczelnego materiału. Dzięki temu nie tylko będzie jeszcze lepiej chroniła tapicerkę, ale też przez wiele lat będzie prezentowała się doskonale.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*