Ocet jabłkowy – czy pomaga schudnąć?

Ocet jabłkowy - właściwości
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Ocet jabłkowy znany jest ze swoich cudownych właściwości zdrowotnych. Powszechnie jest stosowany na wiele różnych dolegliwości, jednak nie wszystkie działania są potwierdzone. Ocet jabłkowy posiada działanie przeciwbakteryjne, korzystnie wpływa na układ krążenia oraz trawienny, a do tego obniża poziom glukozy we krwi.

Właściwości lecznicze octu jabłkowego

Działanie przeciwbakteryjne

Podstawowym składnikiem octu jabłkowego jest kwas octowy, to właśnie on ma działanie antybakteryjne oraz antyseptyczne. Dzięki temu może być stosowany do czyszczenia powierzchni oraz ich odkażania. Poza tym może być wykorzystywany do leczenia różnych zmian skórnych, takich jak: grzybica, brodawki wirusowe czy wszy. Ocet jabłkowy skutecznie hamuje namnażanie się drobnoustrojów chorobotwórczych.

Pozytywny wpływ na układ krążenia

Ocet jabłkowy równie dobrze obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy. Jego regularne spożywanie może wpływać na zmniejszenie czynników ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego. Podczas przeprowadzanych badań, wyszło że osoby które regularnie spożywały ocet jabłkowy odznaczały się niższym ryzykiem wystąpienia choroby niedokrwiennej serca.

Przeczytaj też: http://wrastajacypaznokiec.pl/zielona-herbata-czy-warto-ja-pic/

Regulacja poziomu glukozy we krwi

Kolejnym cudownym działaniem octu jabłkowego jest zmniejszenie stężenia glukozy we krwi. A ponad to zwiększenie wrażliwości komórek na insulinę. Dlatego jest to świetne rozwiązanie dla osób, które borykają się z insulinoopornością, cukrzycą oraz stanem przedcukrzycowym.
Odpowiada za to wszystko kwas octowy, więc na dobrą sprawę w tym przypadku możemy stosować jakikolwiek rodzaj octu, nie musi to być jabłkowy.

Ocet jabłkowy, czy jest skuteczny w odchudzaniu?

Wiele osób na pewno słyszało takie stwierdzenie, że ocet jabłkowy odchudza. Nie jest to do końca prawda. Sam w sobie nie powoduję spadku masy ciała, jedyne co to reguluje poziom glukozy we krwi i zmniejsza wydzielanie insuliny, a to sprzyja zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Spożywanie octu jabłkowego również zwiększenie uczucia sytości. W wyniku tego mniej jemy. Ocet jabłkowy powinien być stosowany wyłącznie jako element kuracji odchudzającej, a nie jako główny czynnik. Żeby zgubić nadprogramowe kilogramy, potrzebna jest zbilansowana dieta oraz systematyczna aktywność fizyczna.

Źródło: https://www.badzmyzdrowi.pl/

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*