Pochłaniacze pyłu w salonie kosmetycznym – kilka porad przed zakupem

Pochłaniacze pyłu
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Sprawne funkcjonowanie salonu kosmetycznego wymaga zastosowania wielu specjalistycznych urządzeń. Niektóre z nich mają funkcje stricte praktyczne – wykorzystywane są do wykonywania konkretnych zabiegów, które bez ich pomocy byłyby niewykonalne. Inne z kolei to asortyment komplementarny, który poprawia warunki panujące w salonie kosmetycznym i sprzyja utrzymaniu higieny i czystości. Do takich należą pochłaniacze pyłu, stosowane chętnie w salonach kosmetycznych, a także stomatologicznych, medycznych i innych.

Pochłaniacze pyłu – najważniejsze funkcje i zastosowanie

Różnorodne zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych powodują powstawanie zabrudzeń. Często, są to niewielkich rozmiarów cząstki, które dostają się do powietrza, a następnie – osadzają na powierzchni ubrań, mebli, przyrządów. Skąd pochodzą? Najczęściej powstają w czasie wykonywania różnego typu zabiegów dedykowanych do paznokci.

Popularnym urządzeniem wykorzystywanym w manicure i pedicure jest frezarka, odpowiedzialna za nadawanie paznokciom właściwego kształtu i profilu. Ponadto, również inne urządzenia znajdują zastosowanie w czasie szlifowania powierzchni paznokci. To właśnie wówczas powstaje największa „porcja” pyłków, do których usunięcia należy stosować pochłaniacze pyłu do gabinetu kosmetycznego.

Mają duże znaczenie, gdyż wiele czynności towarzyszących manicure i pedicure wymaga pracy w możliwie jak najbardziej aseptycznych warunkach. Pozwala je zagwarantować właśnie pochłaniacz pyłu, który pozytywnie wpływa na efekt końcowy tych zabiegów. Oczyszczona, pozbawiona nalotu płytka paznokcia, gwarantuje największy komfort w czasie wykonywania manicure i pedicure.  

Zacznijmy od spraw zupełnie podstawowych – czyli od tego jak wybrać pochłaniacz pyłu.

Sprawą najbardziej podstawową jest rozmiar urządzenia – które najczęściej jest dość nieduże. Wymiary powinny mieścić się w granicy: 40x35x15 cm, a często są dużo mniejsze. Wbrew pozorom, nawet pochłaniacz niedużych rozmiarów może zagwarantować najwyższy komfort pracy.

Ilość i rozmiar wiatraków znajdujących się w obudowie urządzenia to kolejna ważna sprawa. Znajdziesz modele wyposażone w kilka wiatraków, a także modele jednowiatrakowe. W tych ostatnich średnica modułu wentylującego jest większa.

Na siłę pracy ma wpływ przede wszystkim moc, z którą urządzenie pracuje – a która powinna zostać określona przez producenta na opakowaniu. Najczęściej, wynosi ona od kilku W do nawet 20-30 W lub więcej. Warto jednak pamiętać, że moc urządzenia należy dobierać względem wielkości pomieszczenia, w którym pochłaniacz pyłu będzie używany, a także zakresu pracy, do których będzie wykorzystywany. Nie zawsze wybór mocniejszego urządzenia musi być wyborem właściwym.

Co jeszcze może mieć znaczenie w wyborze pochłaniacza pyłu? Wbrew pozorom, kwestie praktyczne, związane z kształtem urządzenia i jego wyglądem również są ważne. Warto wybierać urządzenia ergonomiczne, stabilnie stojące, które można z łatwością przenosić w różne miejsca. Ponadto, liczy się estetyka – ze względów aranżacyjnych. Niektóre dostępne pochłaniacze prezentują delikatnie wyprofilowane fronty lub mają lekko ugięte, podłużne kształty. Wyglądają nie tylko profesjonalnie, ale także estetycznie – z pewnością wpasują się w aranżację każdego salonu piękności.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*