Podolog w walce z kurzajkami i odciskami
W myśl zasady, która mówi, że zdrowe stopy pozwalają zajść dalej, powinniśmy baczniej się im przyglądać i właściwie je pielęgnować, a gdy zauważymy niepokojące zmiany, niezwłocznie zgłosić się do specjalisty podologa. Zazwyczaj nie zapominamy o złuszczaniu zrogowaciałego naskórka czy wykonaniu pięknego pedicure, ale musimy wiedzieć, że to zdecydowanie za mało i nasze stopy powinny regularnie być poddawane zabiegom regeneracyjnym, a w momencie zauważenia zmian takich jak kurzajki, oddane w ręce eksperta.
Uwaga, ten czynnik powoduje kurzajki
Kurzajki to nie tylko problem natury estetycznej, którego chcemy się jak najszybciej pozbyć. W istocie to atak wirusa brodawczaka lidzkiego HPV, który kocha nasze stopy oraz dłonie. Nie do końca wiadomo, jak tenże wybiera swoje ofiary, chociaż wskazuje się, że o wiele częściej atakuje osoby o obniżonej odporności organizmu. Wirusem można się zakazić poprzez kontakt z zainfekowanym naskórkiem, szczególnie jeśli ten jest w jakikolwiek sposób uszkodzimy.
Kurzajka — i co dalej?
Specjaliści ze strony podolodzy.pl radzą, by nie eksperymentować i nie próbować usuwać kurzajek samodzielnie. Sięgając po dostępne w aptekach specyfiki. nie mamy pewności, że przeprowadzimy zabieg w prawidłowy sposób i tym samym, że wyeliminujemy wirusa. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do podologa w najkrótszym od pojawienia się kurzajek czasie. Im dłużej będziemy zwlekali, tym zwiększa się ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa. Nasza niechęć do specjalisty będzie skutkowała także rozprzestrzenianiem się choroby, a także narastaniem dolegliwości bólowych.
Na stronie podolodzy.pl możemy zapoznać się z przebiegiem terapii i różnego rodzaju możliwościami usuwania kurzajek. Pamiętajmy, że czas terapii jest uzależniony od stopnia zainfekowania skóry, a także zdrowia pacjenta i jego współdziałania i dostosowania się do zaleceń.
Bolesne odciski pod lupą podologa
Odciski na stopach mogą się wydawać mniejszym problemem niż kurzajki. Niestety, pomimo tego, że ich pojawienie się nie jest związane z wirusem, są niemniej uciążliwe. Winowajcą ich pojawienia się jest najczęściej nieprawidłowo dopasowane do stopy obuwie, a także płaskostopie podłużne i poprzeczne. Bolesne odciski są sygnałem alarmowym wysyłanym przez nasze stopy i swego rodzaju buntem na zbyt duży, miejscowy nacisk. Żeby nie doprowadzić do obtarć, pojawia się gruby i zrogowaciały naskórek, który wgniata się w skórę. Brak reakcji z naszej strony może doprowadzić do ostrych stanów zapalnych, dlatego im szybciej odciski zostaną usunięte przez podologa, tym nasze stopy będą zdrowsze.
Zostaw komentarz