Wklepywanie czy ruchy okrężne? Poznaj najpopularniejsze techniki aplikacji kremu pod oczy

Wklepywanie czy ruchy okrężne? Poznaj najpopularniejsze techniki aplikacji kremu pod oczy
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Krem pod oczy to nie tylko marketingowy wabik. Faktycznie spełnia swoje zadanie, jednak pod pewnymi warunkami. Nawet najlepszy i najdroższy krem pod oczy nie przyniesie efektu, a pod oczami pojawią się kolejne zmarszczki, jeżeli nie będziemy przestrzegać pewnych zasad, zwłaszcza podstawowej – poprawnej aplikacji kosmetyku. O czym należy więc pamiętać, używając takiego specyfiku, jak na przykład L’Oreal Revitalift Laser X3 pod oczy?

Nakładanie kremu pod oczy

Poprawna aplikacja jest kluczowa, jednak są także inne ważne czynniki. Do podstawowych błędów należy nieoczyszczenie skóry pod oczami przed aplikacją. Jest to bardzo istotne, ponieważ resztki makijażu czy innych kosmetyków nie pozwolą składnikom aktywnym z kremu skutecznie wniknąć w skórę, tym samym niemożliwe będzie pełne wykorzystanie jego potencjału. Stąd należy pamiętać o umyciu twarzy przed aplikacją.

Przejdźmy jednak do samej techniki nakładania. Czemu tak istotny jest sposób, w jaki to robimy? Ponieważ nieprawidłowe nakładanie kremu może przysporzyć kolejnych zmarszczek. Dlatego nie powinno się go nakładać ruchami okrężnymi. Taka metoda rozciąga skórę pod oczami, co czyni ją jeszcze bardziej podatną na marszczenie się. Krem należy aplikować przez wklepywanie, ruchami do wewnątrz (w stronę nosa).

Nie ma potrzeby nakładania preparatu zbyt blisko powiek i rzęs. Krem potrafi działać w promieniu trzech centymetrów od miejsca aplikacji, a jego dostanie się do oczu może spowodować ich podrażnienie i zaczerwienienie.

L’Oreal Revitalift Laser X3 pod oczy – czy to dobry wybór?

Ten znajdujący się w ofercie znanej marki kosmetyków z Paryża krem oferuje zaawansowaną terapię anti-age. L’Oreal Revitalift Laser X3 pod oczy ma potrójne działanie: redukuje i wypełnia zmarszczki, niweluje opuchnięcia pod oczami, napina skórę. Jego skład jest oparty na opatentowanej cząsteczce młodości pro-xylan 3 proc. oraz kwasie hialuronowym. Krem zawiera także kofeinę, która stymuluje mikrokrążenie.

Efekty aplikacji kremu powinny być widoczne natychmiast; skóra będzie wygładzona i napięta. Po trzech tygodniach używania krem w znacznej mierze zredukuje i wypełni zmarszczki pod oczami.

L’Oreal Revitalift Laser X3 pod oczy powinno się stosować dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Dla uzupełnienia pielęgnacji można go używać razem z serum Revitalift Laser X3.

Warto zastanowić się, czy uzupełnienie naszej szafki z kosmetykami w łazience o L’Oreal Revitalift Laser X3 pod oczy nie będzie dobrym pomysłem. Skóra pod oczami jest warta tego, żeby zadbać o nią przy pomocy właściwych kosmetyków, nie obciążających jej tak, jak inne specyfiki do higieny twarzy. Należy jednak pamiętać o prawidłowej technice aplikacji i wszystkich towarzyszących jej okolicznościach, by po upływie czasu cieszyć się gładszą skórą pod oczami, zamiast martwić się kolejnymi zmarszczkami.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*