Chciałbyś skutecznie schudnąć i wzmocnić nogi? Wybierz się na zajęcia step fitness!

Chciałbyś skutecznie schudnąć i wzmocnić nogi? Wybierz się na zajęcia step fitness!
[Głosów:1    Średnia:5/5]

W każdym nowym roku planujesz, że zaczniesz się odchudzać? Wreszcie chciałbyś mieć zgrabne i wysportowane ciało? Teraz to wszystko możesz osiągnąć z przyjemnością i w szybkim czasie!

Doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie mogą okazać się zajęcia prowadzone w licznych klubach fitness – step fitness. To idealna forma ćwiczeń, które pomogą Ci osiągnąć atrakcyjną sylwetkę oraz poprawić swoją aktywność fizyczną. Dodatkowo zajęcia odbywają się w grupach i przy dobrze dobranej muzyce, dzięki temu bawisz się, poznajesz innych ludzi i chudniesz!

Jak wyglądają zajęcia z wykorzystaniem stepu?

Step to podstawa, którą można dowolnie regulować. Najczęściej ma trzy stopnie regulacji pozwalające na mniejszą lub większą intensywność treningu. Stepy wynalezione zostały w Stanach Zjednoczonych i są chętnie wykorzystywane w każdym klubie fitness. Najczęściej stepy używane są podczas zajęć wyszczuplających oraz cardio. Tego typu treningi głównie mają na celu spalanie tkanki tłuszczowej i są zazwyczaj wybierane przez kobiety.

Każdy trening nazywany, jako step lub step fitness jest oparty na specjalnie stworzonej choreografii przez trenera personalnego. W klubach sportowych zazwyczaj dostępne są dwa rodzaje zajęć: forma podstawowa i intensywna. Dla osób rozpoczynających zajęcia ze stepem polecane są podstawowe treningi, natomiast dla regularnie uczęszczających – formy intensywne.

Choreografia podczas zajęć składa się z kroków podstawowych, których uczeni są uczestnicy treningu step. Pod koniec zajęć choreografia powinna być wykonana w całości przynajmniej dwa razy. Program treningowy na stepach to świetna forma treningu i zabawy! Zawsze prowadzona w miłej atmosferze i przy najnowszych hitach muzycznych. Pozwala wczuć się w kroki i mocno angażuje do pracy. Dzięki dobrze dobranej muzyce i zbiorowym wysiłku każda osoba samodzielnie się motywuje do pracy i szybko osiąga coraz lepsze efekty!

Co można osiągnąć dzięki uczęszczaniu na zajęcia z wykorzystaniem stepu?

Step fitness to doskonała forma treningu, która gwarantuje szybką utratę wagi i pozbycie się tkanki tłuszczowej. Ważna jest oczywiście regularność zajęć, dla początkujących poleca się minimum trzy treningi w tygodniu.

Step wymaga dużej energii od osoby ćwiczącej oraz samozaparcia.  Zajęcia są prowadzone w bardzo intensywnym tempie i przez cały czas angażują do pracy wszystkie mięśnie. Dodatkowo każdy treningi  skutecznie poprawia wydolność serca i układ krążenia. Według badań przeprowadzanych na osobach uczęszczających na treningi na stepie, spalają oni w przeciągu godziny około 500 kalorii.

Kalorie to nie wszystko! Każde zajęcia działają wzmacniająco na mięśnie, dbają o kręgosłup oraz utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Pozwalają wzmocnić mięśnie łydek, ud, pośladków, ramion i brzucha. Poprawiają zdolności ruchowe oraz doskonale rozciągają całe ciało.

Step fitness to trening podczas, którego wielokrotnie wchodzi się i schodzi ze stepu. Każdy krok sprawia, że mięśnie nóg napinają się i rozluźniają. Podczas zajęć najbardziej zaangażowane do pracy są mięśnie ud i łydek. Do podstawowych elementów choreografii na stepach należą: wypady nóg, skoki, podskoki, przysiady oraz liczne ruchy pulsacyjne. Po każdych zajęciach na stepie intensywność przechodzi na mięśnie brzucha ( przez około 10 minut przeprowadzany jest trening brzucha). Na zakończenie zajęć przeprowadzane jest rozciąganie mięśni oraz przywrócenie organizmu do stanu spoczynku.

Zainteresowały Cię zajęcia na stepach? Nie wahaj się tylko dowiedz się więcej na ich temat na niku.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*