Jak naturalnie farbować włosy?

Włosy można farbować naturalnymi sposobami Fot. Pixabay.com
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Farbowanie włosów przy użyciu różnego rodzaju farb jest dziś bardzo popularnym zabiegiem. Pewnie niewiele pań z niego rezygnuje, choć tak naprawdę farby wykorzystywane w salonach fryzjerskich czy kupowane w drogeriach są pełne substancji toksycznych, które nie mają dobrego wpływu na nasze zdrowie. Tymczasem włosy da się też farbować naturalnymi sposobami. Przeczytajcie o tym, jak to zrobić.

Przeczytaj też: http://zadbajoswojezdrowie.pl/farbowanie-wlosow-naturalne-farby/

Warzywa i owoce do domowego farbowania włosów

Kolor włosów możemy zmienić przy pomocy marchwi, buraka czy cytryny. Nietrudno się domyślić, że ta pierwsza zapewni nam intensywny rudy kolor. Aby przefarbować w ten sposób włosy, potrzebujemy szklanki soku z marchwi zmieszanego z olejem kokosowym oraz oliwą z oliwek. Taką płukanką myjemy włosy i pozostawiamy na godzinę. Po spłukaniu włosy należy spłukać octem jabłkowym. Jeśli natomiast zależy nam na intensywnej czerwieni, zamiast soku z marchwi wybieramy sok z buraka. Miksturę przygotowujemy i nakładamy na włosy według tej samej procedury, co farbę marchewkową.

Warto również wiedzieć, że do rozjaśniania włosów wykorzystać można sok z cytryny. Rozświetla on włosy i pozwala uzyskać na nich refleksy, które nadają im blasku. Aby rozjaśnić włosy w ten sposób, sok z cytryny przelewamy do butelki ze spryskiwaczem, następnie spryskujemy włosy i grzebieniem równomiernie rozprowadzamy po ich powierzchni. Głowę wystawiamy na słońce, a po godzinie spłukujemy włosy ciepłą wodą.

Farbowanie włosów henną

Henna to nic innego, jak naturalny barwnik, który jest pozyskiwany z roślin. Farbowanie włosów henną jest dość popularnym zabiegiem, zwłaszcza że nie powoduje skutków ubocznych, a jej sproszkowaną formę bez problemu otrzymamy w każdej drogerii. Kolor uzyskany w ten sposób jest trwały i wnika głęboko w głąb włosa. Może więc utrzymywać się nawet do 6 tygodni.

Aby przygotować farbę, pół szklanki henny mieszamy z jedną czwartą szklanki ciepłej wody. Robimy to ta długo, aż ta mikstura nie będzie miała żadnych grudek. Przykrywamy ją i odstawiamy na 12 godzin. Po ich upływie hennę równomiernie nakładamy na włosy. Powinna na nich pozostać od 2 do 6 godzin w zależności od tego, jak trwały kolor chcemy uzyskać. Najlepiej również, aby w tym czasie włosy były owinięte folią spożywczą lub okryte czepkiem.

Zobacz też: http://wrastajacypaznokiec.pl/jakie-produkty-jesc-aby-wspomoc-przemiane-materii/

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*