Rewolucja w leczeniu wrastających paznokci

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Wrastający paznokieć dla niektórych może wydawać się błahostką, która sama minie po jakimś czasie i nie wymaga leczenia. Prawda jednak jest zupełnie inna. Każdy, kto choć raz doświadczył problemu wrastającego paznokcia wie, że jest to dolegliwość, która może uniemożliwić normalne funkcjonowanie.

Jak poznać wrastający paznokieć?

O wrastającym paznokciu mówimy, kiedy jego twarda płytka wbija się w miękką tkankę. Najczęściej można zaobserwować objawy takie jak: zaczerwienienie w miejscu wrastania, opuchliznę, ból oraz ropną wydzielinę. W początkowej fazie ból jest delikatny, jednak wraz ze wzrostem stopnia zaawansowania dolegliwości, wzrastają dolegliwości bólowe. Problemem może okazać się nawet założenie buta.

Dlaczego paznokcie wrastają?

Paznokcie wrastają z różnych powodów. Jednych z częstszych jest źle dopasowane obuwie oraz niewłaściwie skrócone paznokcie. Buty, w których chodzimy, nie mogą być za małe, ciasne, wąskie ani za duże. Powinny być odpowiednio dopasowane do stopy. Jeśli chodzi o obcinanie paznokci to należy pamiętać, aby nie zaokrąglać paznokci u stóp, ponieważ zwiększa to ryzyko wrastania. Do powodów wrastania zaliczamy także predyspozycje genetyczne, deformacje stopy (płaskostopie, paluch koślawy) oraz nadwagę i otyłość.

Metoda Arkady- rewolucja w leczeniu wrastających paznokci

Leczeniem chorób stóp, w tym wrastających paznokci, zajmuje się podolog. Ma on do dyspozycji kilka metod leczenia. Do każdego pacjenta należy podejść indywidualnie i wybrać najlepszy sposób leczenia. Na szczególną uwagę zasługuje nowoczesna i rewolucyjna metoda Arkady wrocław. Cechuje ją wysoka skuteczność i natychmiastowy efekt. Podczas zabiegu podolog wykorzystuje urządzenie- kostkę Arkady, dzięki której ma możliwość wyprostowania paznokcia i ułożenia go w odpowiedniej pozycji. Gdy paznokieć ma nadaną odpowiednią formę i kształt, nakłada się na niego masę akrylową, która go utwardza i utrzymuje w danej pozycji. Cały zabieg trwa ok 40 minut. Po tym czasie pacjent może cieszyć się estetycznym, zdrowo wyglądającym i nie bolącym paznokciem.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*